W pierwszych tygodniach życia niemowlę żywi się właściwie tylko mlekiem matki bądź mlekiem modyfikowanym i nie ma potrzeby spożywania innego rodzaju żywności. Po pewnym czasie, zwykle około piątego bądź szóstego miesiąca życia, należy zacząć wprowadzać do jadłospisu maluszka nowe produkty, zawierające cenne substancje odżywcze. Rodzice bardzo często zastanawiają się, od jakich potraw zacząć rozszerzanie diety, aby nie podrażnić wrażliwego żołądka dziecka i wpływać pozytywnie na rozwój pociechy. Na sam początek świetnie nadaje się kleik kukurydziany (https://www.bee.pl/borowik-kleik-kukurydziany-bezglutenowy-180-g-bio_p998322.html), polecany przez lekarzy pediatrów i specjalistów od żywienia dzieci. Ten smaczny produkt łagodnie wprowadza niemowlę w świat produktów zbożowych, a jednocześnie zawiera wiele cennych witamin i minerałów, pomagających w rozwoju niemowlęcia.

Przygotowanie kleiku kukurydzianego

Kleik kukurydziany to czasami pierwszy produkt, jakiego dziecko próbuje po mleku matki, dlatego warto jak dowiedzieć się, jak prawidłowo przygotować tę potrawę. Można przygotować go na wodzie lub mleku modyfikowanym albo mleku zastępczym. Po ugotowaniu należy go nieco ostudzić, aby nie poparzyć przełyku maluszka.

Wszystkie zalety kleiku kukurydzianego

Rozszerzając dietę dziecka, należy przez cały czas pamiętać o tym, że układ pokarmowy kilkumiesięcznego niemowlaka nie jest jeszcze w pełni ukształtowany i nie potrafi się bronić przed szkodliwymi czynnikami pochodzącymi ze świata zewnętrznego, dlatego produkty podawane maluszkom powinny być bardzo delikatne, a jednocześnie pełnowartościowe. Wszystkie te wymagania spełnia kleik kukurydziany, którego niezwykłe właściwości są doceniane przez rodziców i pediatrów już od bardzo wielu lat. Kleik kukurydziany przygotowywany dla dzieci powstaje z upraw kukurydzy najlepszej jakości. W związku z tym, że nie zawiera glutenu, idealnie nadaje się dla niewykształconego w pełni układu trawiennego, ponieważ nie ma ryzyka, że wywoła reakcję alergiczną i alergię pokarmową, która może skutecznie uprzykrzyć życie na długie lata. Prawidłowo przygotowany kleik dla dzieci nie powinien także zawierać mleka krowiego i laktozy, ponieważ podanie jej na zbyt wczesnym etapie rozwoju może skutkować wystąpieniem poważnej nietolerancji tego składnika. Gotowe kleiki kukurydziane, pochodzące od renomowanych producentów, zawierają w swoim składzie m.in.:

  • witaminę B1 – która jest niezbędna do prawidłowego rozwoju oraz funkcjonowania układu nerwowego
  • bakterie Bifidus BL – które dziecko uzyskuje początkowo wraz z mlekiem matki.
Jedzenie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com